GOSPEL Train

Gospel Train
www.gospeltrain.cz

Facebook ikona

Recenze CD

Wade In The Water - Negro Spirituals

Geshem

vydavatel: AWR Studio

web: www.geshem.cz

První CD vokální akapelové skupiny Geshem bylo událostí relativně dlouho očekávanou a ohlašovanou. A Geshemu rozhodně nejde upřít upřímný zájem o černošské spirituály – kromě toho, že je zpívají, také pořádají SpirituálFest, kterému tímto dělám trochu reklamu. Hned na začátku si řekněme, že interpretace spirituálů není úkol tak docela jednoduchý, protože spirituály zpívá už docela dlouho kdekdo a je tudíž obrovská konkurence. A přijít s něčím novým není žádná legrace. Za odvahu, s jakou se Geshemáci pustili do nejspíš nejzrádnější podoby spirituálu, totiž do a capella provedení, by zasloužili medaili a taky jim takovou medaili virtuálně předávám. Já sama bych si na to netroufla. Na jejich albu je slyšet spousta práce a pečlivých příprav.

naše známka: 3

Hlasujte:
Hudba se mi líbíLíbí se - 52%Nelíbí se - 48%Hudba se mi nelíbí

Hero

Kirk Franklin

vydavatel: Fo Yo Soul Entertainment / Zomba Gospel 2005

web: www.kirkfranklin.us

Trvalo to tři a půl roku, než se KONEČNĚ objevilo nové CD Kirka Franklina. Mezi milovníky gospelu bylo poslední dobou možné často zaslechnout poznámky typu: „Kirk Franklin? Ten už dlouho nic zajímavého neudělal….kdo ví, jak to s ním je.“ Takže když se pak objevily první informace o tom, že Franklin nahrává nové CD, bylo jasné, že zvědavost jeho příznivců neznala mezí a všichni se ptali: "s čím přijde Franklin tentokrát? Bude to zase něco nového?" A pak to přišlo. 4. října se CD objevilo v obchodech v Americe a hned první týden po vydání se usadilo na prvních místech hitparád Billboard Magazine – je první mezi gospelovými alby, mezi křesťanskými nahrávkami, páté v hitparádě R&B a 13. mezi 200 nejprodávanějšími alby. Zvukově nejbližší asi Nu Nation Project, kromě hip hopu a ska čerpá hodně i z popu 70. let. Prostě zase něco nového.

naše známka: 1

Hlasujte:
Hudba se mi líbíLíbí se - 53%Nelíbí se - 47%Hudba se mi nelíbí

The Praise and Worship Songs of Richard Smallwood

Richard Smallwood

vydavatel: Verity Records

web: www.richardsmallwood.com

„Praise and Worship Songs“ Richarda Smallwooda určitě potěší ty z Vás, kdo jste o Smallwoodovi už někdy slyšeli, ale zatím jste neměli příležitost jeho písničky nikde slyšet, protože to je výběr – jakési „Best of Richard Smallwood“

naše známka: 2

Hlasujte:
Hudba se mi líbíLíbí se - 52%Nelíbí se - 48%Hudba se mi nelíbí
booklet - The Rebirth of Kirk Franklin

The Rebirth of Kirk Franklin

Kirk Franklin

vydavatel: GospoCentric

web: www.nunation.com

Deska jménem The Rebirth of Kirk Franklin (vyšla v r. 2001 a v Čechách ji distribuuje Rosa) je zatím posledním projektem tohoto neuvěřitelně všestranného hudebníka, kterému se někdy přezdívá architekt gospel music. Franklin je muzikant, který ustavičně posouvá hranice gospelu dál a dál a kdykoli mám v ruce nějakou jeho novou desku, přemýšlím nad tím, s čím asi přijde tentokrát.

naše známka: 1

Hlasujte:
Hudba se mi líbíLíbí se - 53%Nelíbí se - 47%Hudba se mi nelíbí
[ O nás] [ Akce] [ Radio] [ Fotky] [ Workshop] [ Na dřeň] [ Sbory] [ Hudba] [ Vývoj] [ Texty] [ Odkazy] [ Kontakt] [ Kniha] [ Novinky] [ Ikonky] [

Informovat o novinkách